CONTACT YOUR REPRESENTATIVE HERE

 

 

contact-your-representatives1
Click to Contact your representative at any time and to release the FISA Memo

 

Alabama
District Name Party Office Room Phone Committee Assignment
1st Byrne, Bradley R 119 CHOB (202) 225-4931
  • Armed Services
  • Education and the Workforce
  • Rules
2nd Roby, Martha R 442 CHOB (202) 225-2901
  • Appropriations
  • Judiciary
3rd Rogers, Mike R 2184 RHOB (202) 225-3261
  • Agriculture
  • Armed Services
  • Homeland Security
4th Aderholt, Robert R 235 CHOB (202) 225-4876
  • Appropriations
5th Brooks, Mo R 2400 RHOB (202) 225-4801
  • Armed Services
  • Foreign Affairs
  • Science, Space, and Technology
6th Palmer, Gary R 330 CHOB (202) 225-4921
  • Budget
  • Oversight and Government Reform
7th Sewell, Terri A. D 2201 RHOB (202) 225-2665
  • Intelligence
  • Ways and Means
Alaska
District Name Party Office Room Phone Committee Assignment
At Large Young, Don R 2314 RHOB (202) 225-5765
  • Natural Resources
  • Transportation and Infrastructure
American Samoa
District Name Party Office Room Phone Committee Assignment
Delegate Radewagen, Amata R 1339 LHOB (202) 225-8577
  • Natural Resources
  • Small Business
  • Veterans’ Affairs
Arizona
District Name Party Office Room Phone Committee Assignment
1st O’Halleran, Tom D 126 CHOB (202) 225-3361
  • Agriculture
  • Armed Services
2nd McSally, Martha R 510 CHOB (202) 225-2542
  • Armed Services
  • Homeland Security
3rd Grijalva, Raul D 1511 LHOB (202) 225-2435
  • Education and the Workforce
  • Natural Resources
4th Gosar, Paul A. R 2057 RHOB (202) 225-2315
  • Oversight and Government Reform
  • Natural Resources
5th Biggs, Andy R 1626 LHOB (202) 225-2635
  • Judiciary
  • Science, Space, and Technology
6th Schweikert, David R 2059 RHOB (202) 225-2190
  • Ways and Means
7th Gallego, Ruben D 1218 LHOB (202) 225-4065
  • Armed Services
  • Natural Resources
8th Franks, Trent – Vacancy R 2435 RHOB (202) 225-4576
9th Sinema, Kyrsten D 1725 LHOB (202) 225-9888
  • Financial Services
Arkansas
District Name Party Office Room Phone Committee Assignment
1st Crawford, Rick R 2422 RHOB (202) 225-4076
  • Agriculture
  • Intelligence
  • Transportation and Infrastructure
2nd Hill, French R 1229 LHOB (202) 225-2506
  • Financial Services
3rd Womack, Steve R 2412 RHOB (202) 225-4301
  • Appropriations
  • Budget
4th Westerman, Bruce R 130 CHOB (202) 225-3772
  • Budget
  • Natural Resources
  • Transportation and Infrastructure
California
District Name Party Office Room Phone Committee Assignment
1st LaMalfa, Doug R 322 CHOB (202) 225-3076
  • Agriculture
  • Natural Resources
  • Transportation and Infrastructure
2nd Huffman, Jared D 1406 LHOB (202) 225-5161
  • Natural Resources
  • Transportation and Infrastructure
3rd Garamendi, John D 2438 RHOB (202) 225-1880
  • Armed Services
  • Transportation and Infrastructure
4th McClintock, Tom R 2312 RHOB (202) 225-2511
  • Budget
  • Natural Resources
5th Thompson, Mike D 231 CHOB (202) 225-3311
  • Ways and Means
6th Matsui, Doris O. D 2311 RHOB (202) 225-7163
  • Energy and Commerce
7th Bera, Ami D 1431 LHOB (202) 225-5716
  • Foreign Affairs
  • Science, Space, and Technology
8th Cook, Paul R 1222 LHOB (202) 225-5861
  • Armed Services
  • Foreign Affairs
  • Natural Resources
9th McNerney, Jerry D 2265 RHOB (202) 225-1947
  • Energy and Commerce
  • Science, Space, and Technology
10th Denham, Jeff R 1730 LHOB (202) 225-4540
  • Agriculture
  • Natural Resources
  • Transportation and Infrastructure
11th DeSaulnier, Mark D 115 CHOB (202) 225-2095
  • Education and the Workforce
  • Oversight and Government Reform
  • Transportation and Infrastructure
12th Pelosi, Nancy D 233 CHOB (202) 225-4965
13th Lee, Barbara D 2267 RHOB (202) 225-2661
  • Appropriations
  • Budget
14th Speier, Jackie D 2465 RHOB (202) 225-3531
  • Armed Services
  • Intelligence
15th Swalwell, Eric D 129 CHOB (202) 225-5065
  • Intelligence
  • Judiciary
16th Costa, Jim D 2081 RHOB (202) 225-3341
  • Agriculture
  • Natural Resources
17th Khanna, Ro D 513 CHOB (202) 225-2631
  • Armed Services
  • Budget
18th Eshoo, Anna G. D 241 CHOB (202) 225-8104
  • Energy and Commerce
19th Lofgren, Zoe D 1401 LHOB (202) 225-3072
  • House Administration
  • Joint Committee of Congress on the Library
  • Judiciary
  • Science, Space, and Technology
20th Panetta, Jimmy D 228 CHOB (202) 225-2861
  • Agriculture
  • Armed Services
21st Valadao, David R 1728 LHOB (202) 225-4695
  • Appropriations
22nd Nunes, Devin R 1013 LHOB (202) 225-2523
  • Intelligence
  • Joint Committee on Taxation
  • Ways and Means
23rd McCarthy, Kevin R 2421 RHOB (202) 225-2915
24th Carbajal, Salud D 212 CHOB (202) 225-3601
  • Armed Services
  • Budget
25th Knight, Steve R 1023 LHOB (202) 225-1956
  • Armed Services
  • Small Business
  • Science, Space, and Technology
26th Brownley, Julia D 1019 LHOB (202) 225-5811
  • Transportation and Infrastructure
  • Veterans’ Affairs
27th Chu, Judy D 2423 RHOB (202) 225-5464
  • Small Business
  • Ways and Means
28th Schiff, Adam D 2372 RHOB (202) 225-4176
  • Intelligence
29th Cárdenas, Tony D 1510 LHOB (202) 225-6131
  • Energy and Commerce
30th Sherman, Brad D 2181 RHOB (202) 225-5911
  • Financial Services
  • Foreign Affairs
31st Aguilar, Pete D 1223 LHOB (202) 225-3201
  • Appropriations
32nd Napolitano, Grace D 1610 LHOB (202) 225-5256
  • Natural Resources
  • Transportation and Infrastructure
33rd Lieu, Ted D 236 CHOB (202) 225-3976
  • Foreign Affairs
  • Judiciary
34th Gomez, Jimmy D 1226 LHOB (202) 225-6235
  • Oversight and Government Reform
  • Natural Resources
35th Torres, Norma D 1713 LHOB (202) 225-6161
  • Foreign Affairs
  • Natural Resources
36th Ruiz, Raul D 1319 LHOB (202) 225-5330
  • Energy and Commerce
37th Bass, Karen D 2241 RHOB (202) 225-7084
  • Foreign Affairs
  • Judiciary
38th Sánchez, Linda D 2329 RHOB (202) 225-6676
  • Ways and Means
39th Royce, Ed R 2310 RHOB (202) 225-4111
  • Financial Services
  • Foreign Affairs
40th Roybal-Allard, Lucille D 2083 RHOB (202) 225-1766
  • Appropriations
41st Takano, Mark D 1507 LHOB (202) 225-2305
  • Education and the Workforce
  • Science, Space, and Technology
  • Veterans’ Affairs
42nd Calvert, Ken R 2205 RHOB (202) 225-1986
  • Appropriations
43rd Waters, Maxine D 2221 RHOB (202) 225-2201
  • Financial Services
44th Barragán, Nanette D 1320 LHOB (202) 225-8220
  • Homeland Security
  • Natural Resources
45th Walters, Mimi R 215 CHOB (202) 225-5611
  • Energy and Commerce
  • Ethics
46th Correa, J. Luis D 1039 LHOB (202) 225-2965
  • Homeland Security
  • Veterans’ Affairs
47th Lowenthal, Alan D 125 CHOB (202) 225-7924
  • Natural Resources
  • Transportation and Infrastructure
48th Rohrabacher, Dana R 2300 RHOB (202) 225-2415
  • Foreign Affairs
  • Science, Space, and Technology
49th Issa, Darrell R 2269 RHOB (202) 225-3906
  • Foreign Affairs
  • Oversight and Government Reform
  • Judiciary
50th Hunter, Duncan D. R 2429 RHOB (202) 225-5672
  • Armed Services
  • Education and the Workforce
  • Transportation and Infrastructure
51st Vargas, Juan D 1605 LHOB (202) 225-8045
  • Financial Services
52nd Peters, Scott D 1122 LHOB (202) 225-0508
  • Energy and Commerce
  • Veterans’ Affairs
53rd Davis, Susan D 1214 LHOB (202) 225-2040
  • Armed Services
  • Education and the Workforce
Colorado
District Name Party Office Room Phone Committee Assignment
1st DeGette, Diana D 2111 RHOB (202) 225-4431
  • Energy and Commerce
2nd Polis, Jared D 1727 LHOB (202) 225-2161
  • Education and the Workforce
  • Rules
  • Ethics
3rd Tipton, Scott R 218 CHOB (202) 225-4761
  • Financial Services
  • Natural Resources
4th Buck, Ken R 1130 LHOB (202) 225-4676
  • Judiciary
  • Rules
5th Lamborn, Doug R 2402 RHOB (202) 225-4422
  • Armed Services
  • Natural Resources
6th Coffman, Mike R 2443 RHOB (202) 225-7882
  • Armed Services
  • Veterans’ Affairs
7th Perlmutter, Ed D 1410 LHOB (202) 225-2645
  • Financial Services
  • Science, Space, and Technology
Connecticut
District Name Party Office Room Phone Committee Assignment
1st Larson, John B. D 1501 LHOB (202) 225-2265
  • Ways and Means
2nd Courtney, Joe D 2348 RHOB (202) 225-2076
  • Armed Services
  • Education and the Workforce
3rd DeLauro, Rosa L. D 2413 RHOB (202) 225-3661
  • Appropriations
4th Himes, Jim D 1227 LHOB (202) 225-5541
  • Financial Services
  • Intelligence
5th Esty, Elizabeth D 221 CHOB (202) 225-4476
  • Transportation and Infrastructure
  • Science, Space, and Technology
  • Veterans’ Affairs
Delaware
District Name Party Office Room Phone Committee Assignment
At Large Blunt Rochester, Lisa D 1123 LHOB (202) 225-4165
  • Agriculture
  • Education and the Workforce
District of Columbia
District Name Party Office Room Phone Committee Assignment
Delegate Norton, Eleanor Holmes D 2136 RHOB (202) 225-8050
  • Oversight and Government Reform
  • Transportation and Infrastructure
Florida
District Name Party Office Room Phone Committee Assignment
1st Gaetz, Matt R 507 CHOB (202) 225-4136
  • Armed Services
  • Budget
  • Judiciary
2nd Dunn, Neal R 423 CHOB (202) 225-5235
  • Agriculture
  • Science, Space, and Technology
  • Veterans’ Affairs
3rd Yoho, Ted R 511 CHOB (202) 225-5744
  • Agriculture
  • Foreign Affairs
4th Rutherford, John R 230 CHOB (202) 225-2501
  • Homeland Security
  • Judiciary
  • Veterans’ Affairs
5th Lawson, Al D 1337 LHOB (202) 225-0123
  • Agriculture
  • Small Business
6th DeSantis, Ron R 1524 LHOB (202) 225-2706
  • Foreign Affairs
  • Oversight and Government Reform
  • Judiciary
7th Murphy, Stephanie D 1237 LHOB (202) 225-4035
  • Armed Services
  • Small Business
8th Posey, Bill R 2150 RHOB (202) 225-3671
  • Financial Services
  • Science, Space, and Technology
9th Soto, Darren D 1429 LHOB (202) 225-9889
  • Agriculture
  • Natural Resources
10th Demings, Val D 238 CHOB (202) 225-2176
  • Oversight and Government Reform
  • Homeland Security
  • Judiciary
11th Webster, Daniel R 1210 LHOB (202) 225-1002
  • Natural Resources
  • Transportation and Infrastructure
  • Science, Space, and Technology
12th Bilirakis, Gus M. R 2112 RHOB (202) 225-5755
  • Energy and Commerce
  • Veterans’ Affairs
13th Crist, Charlie D 427 CHOB (202) 225-5961
  • Financial Services
  • Science, Space, and Technology
14th Castor, Kathy D 2052 RHOB (202) 225-3376
  • Energy and Commerce
15th Ross, Dennis R 436 CHOB (202) 225-1252
  • Financial Services
  • Oversight and Government Reform
16th Buchanan, Vern R 2104 RHOB (202) 225-5015
  • Ways and Means
17th Rooney, Tom R 2160 RHOB (202) 225-5792
  • Appropriations
  • Intelligence
18th Mast, Brian R 2182 RHOB (202) 225-3026
  • Foreign Affairs
  • Transportation and Infrastructure
19th Rooney, Francis R 120 CHOB (202) 225-2536
  • Education and the Workforce
  • Foreign Affairs
20th Hastings, Alcee L. D 2353 RHOB (202) 225-1313
  • Rules
21st Frankel, Lois D 1037 LHOB (202) 225-9890
  • Foreign Affairs
  • Transportation and Infrastructure
22nd Deutch, Ted D 2447 RHOB (202) 225-3001
  • Foreign Affairs
  • Judiciary
  • Ethics
23rd Wasserman Schultz, Debbie D 1114 LHOB (202) 225-7931
  • Appropriations
  • Budget
24th Wilson, Frederica D 2445 RHOB (202) 225-4506
  • Education and the Workforce
  • Transportation and Infrastructure
25th Diaz-Balart, Mario R 440 CHOB (202) 225-4211
  • Appropriations
  • Budget
26th Curbelo, Carlos R 1404 LHOB (202) 225-2778
  • Ways and Means
27th Ros-Lehtinen, Ileana R 2206 RHOB (202) 225-3931
  • Foreign Affairs
  • Intelligence
Georgia
District Name Party Office Room Phone Committee Assignment
1st Carter, Buddy R 432 CHOB (202) 225-5831
  • Energy and Commerce
2nd Bishop Jr., Sanford D. D 2407 RHOB (202) 225-3631
  • Appropriations
3rd Ferguson, A. Drew R 1032 LHOB (202) 225-5901
  • Budget
  • Education and the Workforce
  • Transportation and Infrastructure
4th Johnson, Henry C. “Hank” Jr. D 2240 RHOB (202) 225-1605
  • Judiciary
  • Transportation and Infrastructure
5th Lewis, John D 343 CHOB (202) 225-3801
  • Joint Committee on Taxation
  • Ways and Means
6th Handel, Karen C. R 1211 LHOB (202) 225-4501
  • Education and the Workforce
  • Judiciary
7th Woodall, Robert R 1724 LHOB (202) 225-4272
  • Budget
  • Transportation and Infrastructure
  • Rules
8th Scott, Austin R 2417 RHOB (202) 225-6531
  • Agriculture
  • Armed Services
9th Collins, Doug R 1504 LHOB (202) 225-9893
  • Judiciary
  • Rules
10th Hice, Jody R 324 CHOB (202) 225-4101
  • Armed Services
  • Oversight and Government Reform
  • Natural Resources
11th Loudermilk, Barry R 329 CHOB (202) 225-2931
  • Financial Services
  • House Administration
  • Joint Committee of Congress on the Library
  • Science, Space, and Technology
12th Allen, Rick R 426 CHOB (202) 225-2823
  • Agriculture
  • Education and the Workforce
13th Scott, David D 225 CHOB (202) 225-2939
  • Agriculture
  • Financial Services
14th Graves, Tom R 2078 RHOB (202) 225-5211
  • Appropriations
Guam
District Name Party Office Room Phone Committee Assignment
Delegate Bordallo, Madeleine D 2441 RHOB (202) 225-1188
  • Armed Services
  • Natural Resources
Hawaii
District Name Party Office Room Phone Committee Assignment
1st Hanabusa, Colleen D 422 CHOB (202) 225-2726
  • Armed Services
  • Natural Resources
  • Science, Space, and Technology
2nd Gabbard, Tulsi D 1433 LHOB (202) 225-4906
  • Armed Services
  • Foreign Affairs
Idaho
District Name Party Office Room Phone Committee Assignment
1st Labrador, Raul R. R 1523 LHOB (202) 225-6611
  • Natural Resources
  • Judiciary
2nd Simpson, Mike R 2084 RHOB (202) 225-5531
  • Appropriations
Illinois
District Name Party Office Room Phone Committee Assignment
1st Rush, Bobby L. D 2188 RHOB (202) 225-4372
  • Energy and Commerce
2nd Kelly, Robin D 1239 LHOB (202) 225-0773
  • Foreign Affairs
  • Oversight and Government Reform
3rd Lipinski, Daniel D 2346 RHOB (202) 225-5701
  • Transportation and Infrastructure
  • Science, Space, and Technology
4th Gutierrez, Luis D 2408 RHOB (202) 225-8203
  • Judiciary
5th Quigley, Mike D 2458 RHOB (202) 225-4061
  • Appropriations
  • Intelligence
6th Roskam, Peter J. R 2246 RHOB (202) 225-4561
  • Ways and Means
7th Davis, Danny K. D 2159 RHOB (202) 225-5006
  • Ways and Means
8th Krishnamoorthi, Raja D 515 CHOB (202) 225-3711
  • Education and the Workforce
  • Oversight and Government Reform
9th Schakowsky, Jan D 2367 RHOB (202) 225-2111
  • Budget
  • Energy and Commerce
10th Schneider, Bradley D 1432 LHOB (202) 225-4835
  • Foreign Affairs
  • Judiciary
  • Small Business
11th Foster, Bill D 1224 LHOB (202) 225-3515
  • Financial Services
  • Science, Space, and Technology
12th Bost, Mike R 1440 LHOB (202) 225-5661
  • Agriculture
  • Transportation and Infrastructure
  • Veterans’ Affairs
13th Davis, Rodney R 1740 LHOB (202) 225-2371
  • Agriculture
  • House Administration
  • Transportation and Infrastructure
14th Hultgren, Randy R 2455 RHOB (202) 225-2976
  • Financial Services
  • Science, Space, and Technology
15th Shimkus, John R 2217 RHOB (202) 225-5271
  • Energy and Commerce
16th Kinzinger, Adam R 2245 RHOB (202) 225-3635
  • Foreign Affairs
  • Energy and Commerce
17th Bustos, Cheri D 1009 LHOB (202) 225-5905
  • Agriculture
  • Transportation and Infrastructure
18th LaHood,Darin R 1424 LHOB (202) 225-6201
  • Natural Resources
  • Science, Space, and Technology
Indiana
District Name Party Office Room Phone Committee Assignment
1st Visclosky, Peter D 2328 RHOB (202) 225-2461
  • Appropriations
2nd Walorski, Jackie R 419 CHOB (202) 225-3915
  • Ways and Means
3rd Banks, Jim R 509 CHOB (202) 225-4436
  • Armed Services
  • Science, Space, and Technology
  • Veterans’ Affairs
4th Rokita, Todd R 2439 RHOB (202) 225-5037
  • Budget
  • Education and the Workforce
  • Transportation and Infrastructure
5th Brooks, Susan W. R 1030 LHOB (202) 225-2276
  • Energy and Commerce
  • Ethics
6th Messer, Luke R 1230 LHOB (202) 225-3021
  • Financial Services
  • Education and the Workforce
7th Carson, André D 2135 RHOB (202) 225-4011
  • Intelligence
  • Transportation and Infrastructure
8th Bucshon, Larry R 1005 LHOB (202) 225-4636
  • Energy and Commerce
9th Hollingsworth, Trey R 1641 LHOB (202) 225-5315
  • Financial Services
Iowa
District Name Party Office Room Phone Committee Assignment
1st Blum, Rod R 1108 LHOB (202) 225-2911
  • Oversight and Government Reform
  • Small Business
2nd Loebsack, David D 1527 LHOB (202) 225-6576
  • Energy and Commerce
3rd Young, David R 240 CHOB (202) 225-5476
  • Appropriations
4th King, Steve R 2210 RHOB (202) 225-4426
  • Agriculture
  • Judiciary
  • Small Business
Kansas
District Name Party Office Room Phone Committee Assignment
1st Marshall, Roger R 312 CHOB (202) 225-2715
  • Agriculture
  • Small Business
  • Science, Space, and Technology
2nd Jenkins, Lynn R 1526 LHOB (202) 225-6601
  • Ways and Means
3rd Yoder, Kevin R 2433 RHOB (202) 225-2865
  • Appropriations
  • Joint Committee of Congress on the Library
4th Estes, Ron R 2452 RHOB (202) 225-6216
  • Education and the Workforce
  • Homeland Security
Kentucky
District Name Party Office Room Phone Committee Assignment
1st Comer, James R 1513 LHOB (202) 225-3115
  • Agriculture
  • Oversight and Government Reform
  • Small Business
2nd Guthrie, S. Brett R 2434 RHOB (202) 225-3501
  • Education and the Workforce
  • Energy and Commerce
3rd Yarmuth, John A. D 131 CHOB (202) 225-5401
  • Budget
4th Massie, Thomas R 2453 RHOB (202) 225-3465
  • Oversight and Government Reform
  • Transportation and Infrastructure
  • Science, Space, and Technology
5th Rogers, Harold R 2406 RHOB (202) 225-4601
  • Appropriations
6th Barr, Andy R 1427 LHOB (202) 225-4706
  • Financial Services
Louisiana
District Name Party Office Room Phone Committee Assignment
1st Scalise, Steve R 2338 RHOB (202) 225-3015
  • Energy and Commerce
2nd Richmond, Cedric D 420 CHOB (202) 225-6636
  • Homeland Security
  • Judiciary
3rd Higgins, Clay R 1711 LHOB (202) 225-2031
  • Homeland Security
  • Science, Space, and Technology
  • Veterans’ Affairs
4th Johnson, Mike R 327 CHOB (202) 225-2777
  • Natural Resources
  • Judiciary
5th Abraham, Ralph R 417 CHOB (202) 225-8490
  • Agriculture
  • Armed Services
  • Science, Space, and Technology
6th Graves, Garret R 430 CHOB (202) 225-3901
  • Natural Resources
  • Transportation and Infrastructure
Maine
District Name Party Office Room Phone Committee Assignment
1st Pingree, Chellie D 2162 RHOB (202) 225-6116
  • Appropriations
2nd Poliquin, Bruce R 1208 LHOB (202) 225-6306
  • Financial Services
  • Veterans’ Affairs
Maryland
District Name Party Office Room Phone Committee Assignment
1st Harris, Andy R 1533 LHOB (202) 225-5311
  • Appropriations
2nd Ruppersberger, C. A. Dutch D 2416 RHOB (202) 225-3061
  • Appropriations
3rd Sarbanes, John P. D 2444 RHOB (202) 225-4016
  • Energy and Commerce
4th Brown, Anthony D 1505 LHOB (202) 225-8699
  • Armed Services
  • Natural Resources
  • Ethics
5th Hoyer, Steny H. D 1705 LHOB (202) 225-4131
6th Delaney, John D 1632 LHOB (202) 225-2721
  • Financial Services
7th Cummings, Elijah D 2163 RHOB (202) 225-4741
  • Oversight and Government Reform
  • Transportation and Infrastructure
8th Raskin, Jamie D 431 CHOB (202) 225-5341
  • Oversight and Government Reform
  • House Administration
  • Judiciary
Massachusetts
District Name Party Office Room Phone Committee Assignment
1st Neal, Richard E. D 341 CHOB (202) 225-5601
  • Joint Committee on Taxation
  • Ways and Means
2nd McGovern, James D 438 CHOB (202) 225-6101
  • Agriculture
  • Rules
3rd Tsongas, Niki D 1714 LHOB (202) 225-3411
  • Armed Services
  • Natural Resources
4th Kennedy III, Joseph P. D 434 CHOB (202) 225-5931
  • Energy and Commerce
5th Clark, Katherine D 1415 LHOB (202) 225-2836
  • Appropriations
6th Moulton, Seth D 1408 LHOB (202) 225-8020
  • Armed Services
  • Budget
7th Capuano, Michael E. D 1414 LHOB (202) 225-5111
  • Financial Services
  • Transportation and Infrastructure
8th Lynch, Stephen F. D 2268 RHOB (202) 225-8273
  • Financial Services
  • Oversight and Government Reform
9th Keating, William D 2351 RHOB (202) 225-3111
  • Foreign Affairs
  • Homeland Security
Michigan
District Name Party Office Room Phone Committee Assignment
1st Bergman, Jack R 414 CHOB (202) 225-4735
  • Budget
  • Natural Resources
  • Veterans’ Affairs
2nd Huizenga, Bill R 2232 RHOB (202) 225-4401
  • Financial Services
3rd Amash, Justin R 114 CHOB (202) 225-3831
  • Oversight and Government Reform
4th Moolenaar, John R 117 CHOB (202) 225-3561
  • Appropriations
5th Kildee, Daniel D 227 CHOB (202) 225-3611
  • Financial Services
6th Upton, Fred R 2183 RHOB (202) 225-3761
  • Energy and Commerce
7th Walberg, Tim R 2436 RHOB (202) 225-6276
  • Education and the Workforce
  • Energy and Commerce
8th Bishop, Mike R 428 CHOB (202) 225-4872
  • Ways and Means
9th Levin, Sander D 1236 LHOB (202) 225-4961
  • Ways and Means
10th Mitchell, Paul R 211 CHOB (202) 225-2106
  • Education and the Workforce
  • Oversight and Government Reform
  • Transportation and Infrastructure
11th Trott, Dave R 1722 LHOB (202) 225-8171
  • Financial Services
12th Dingell, Debbie D 116 CHOB (202) 225-4071
  • Energy and Commerce
13th Conyers, John – Vacancy D 2426 RHOB (202) 225-5126
14th Lawrence, Brenda D 1213 LHOB (202) 225-5802
  • Oversight and Government Reform
  • Transportation and Infrastructure
Minnesota
District Name Party Office Room Phone Committee Assignment
1st Walz, Timothy J. D 2313 RHOB (202) 225-2472
  • Agriculture
  • Veterans’ Affairs
2nd Lewis, Jason R 418 CHOB (202) 225-2271
  • Budget
  • Education and the Workforce
  • Transportation and Infrastructure
3rd Paulsen, Erik R 127 CHOB (202) 225-2871
  • Ways and Means
4th McCollum, Betty D 2256 RHOB (202) 225-6631
  • Appropriations
5th Ellison, Keith D 2263 RHOB (202) 225-4755
  • Financial Services
6th Emmer, Tom R 315 CHOB (202) 225-2331
  • Financial Services
7th Peterson, Collin C. D 2204 RHOB (202) 225-2165
  • Agriculture
8th Nolan, Rick D 2366 RHOB (202) 225-6211
  • Agriculture
  • Transportation and Infrastructure
Mississippi
District Name Party Office Room Phone Committee Assignment
1st Kelly, Trent R 1721 LHOB (202) 225-4306
  • Agriculture
  • Armed Services
  • Small Business
2nd Thompson, Bennie G. D 2466 RHOB (202) 225-5876
  • Homeland Security
3rd Harper, Gregg R 2227 RHOB (202) 225-5031
  • House Administration
  • Energy and Commerce
  • Joint Committee of Congress on the Library
4th Palazzo, Steven R 2349 RHOB (202) 225-5772
  • Appropriations
Missouri
District Name Party Office Room Phone Committee Assignment
1st Clay Jr., William “Lacy” D 2428 RHOB (202) 225-2406
  • Financial Services
  • Oversight and Government Reform
  • Natural Resources
2nd Wagner, Ann R 435 CHOB (202) 225-1621
  • Financial Services
  • Foreign Affairs
3rd Luetkemeyer, Blaine R 2230 RHOB (202) 225-2956
  • Financial Services
  • Small Business
4th Hartzler, Vicky R 2235 RHOB (202) 225-2876
  • Agriculture
  • Armed Services
5th Cleaver, Emanuel D 2335 RHOB (202) 225-4535
  • Financial Services
6th Graves, Sam R 1135 LHOB (202) 225-7041
  • Armed Services
  • Transportation and Infrastructure
7th Long, Billy R 2454 RHOB (202) 225-6536
  • Energy and Commerce
8th Smith, Jason R 1118 LHOB (202) 225-4404
  • Budget
  • Ways and Means
Montana
District Name Party Office Room Phone Committee Assignment
At Large Gianforte, Greg R 1419 LHOB (202) 225-3211
  • Oversight and Government Reform
  • Natural Resources
Nebraska
District Name Party Office Room Phone Committee Assignment
1st Fortenberry, Jeff R 1514 LHOB (202) 225-4806
  • Appropriations
2nd Bacon, Don R 1516 LHOB (202) 225-4155
  • Agriculture
  • Armed Services
  • Homeland Security
3rd Smith, Adrian R 320 CHOB (202) 225-6435
  • House Administration
  • Ways and Means
Nevada
District Name Party Office Room Phone Committee Assignment
1st Titus, Dina D 2464 RHOB (202) 225-5965
  • Foreign Affairs
  • Transportation and Infrastructure
2nd Amodei, Mark R 332 CHOB (202) 225-6155
  • Appropriations
3rd Rosen, Jacky D 413 CHOB (202) 225-3252
  • Armed Services
  • Science, Space, and Technology
4th Kihuen, Ruben J. D 313 CHOB (202) 225-9894
  • Financial Services
New Hampshire
District Name Party Office Room Phone Committee Assignment
1st Shea-Porter, Carol D 1530 LHOB (202) 225-5456
  • Armed Services
  • Education and the Workforce
2nd Kuster, Ann D 137 CHOB (202) 225-5206
  • Agriculture
  • Veterans’ Affairs
New Jersey
District Name Party Office Room Phone Committee Assignment
1st Norcross, Donald D 1531 LHOB (202) 225-6501
  • Armed Services
  • Education and the Workforce
2nd LoBiondo, Frank R 2427 RHOB (202) 225-6572
  • Armed Services
  • Intelligence
  • Transportation and Infrastructure
3rd MacArthur, Tom R 506 CHOB (202) 225-4765
  • Financial Services
4th Smith, Chris R 2373 RHOB (202) 225-3765
  • Foreign Affairs
5th Gottheimer, Josh D 213 CHOB (202) 225-4465
  • Financial Services
6th Pallone Jr., Frank D 237 CHOB (202) 225-4671
  • Energy and Commerce
7th Lance, Leonard R 2352 RHOB (202) 225-5361
  • Energy and Commerce
  • Ethics
8th Sires, Albio D 2342 RHOB (202) 225-7919
  • Foreign Affairs
  • Transportation and Infrastructure
9th Pascrell Jr., Bill D 2370 RHOB (202) 225-5751
  • Ways and Means
10th Payne Jr., Donald D 132 CHOB (202) 225-3436
  • Homeland Security
  • Transportation and Infrastructure
11th Frelinghuysen, Rodney R 2306 RHOB (202) 225-5034
  • Appropriations
12th Watson Coleman, Bonnie D 1535 LHOB (202) 225-5801
  • Oversight and Government Reform
  • Homeland Security
New Mexico
District Name Party Office Room Phone Committee Assignment
1st Lujan Grisham, Michelle D 214 CHOB (202) 225-6316
  • Agriculture
  • Budget
2nd Pearce, Steve R 2432 RHOB (202) 225-2365
  • Financial Services
  • Natural Resources
3rd Lujan, Ben R. D 2231 RHOB (202) 225-6190
  • Energy and Commerce
New York
District Name Party Office Room Phone Committee Assignment
1st Zeldin, Lee R 1517 LHOB (202) 225-3826
  • Financial Services
  • Foreign Affairs
2nd King, Pete R 339 CHOB (202) 225-7896
  • Financial Services
  • Homeland Security
  • Intelligence
3rd Suozzi, Thomas D 226 CHOB (202) 225-3335
  • Armed Services
  • Foreign Affairs
4th Rice, Kathleen D 1508 LHOB (202) 225-5516
  • Homeland Security
  • Veterans’ Affairs
5th Meeks, Gregory W. D 2234 RHOB (202) 225-3461
  • Financial Services
  • Foreign Affairs
6th Meng, Grace D 1317 LHOB (202) 225-2601
  • Appropriations
7th Velázquez, Nydia M. D 2302 RHOB (202) 225-2361
  • Financial Services
  • Small Business
8th Jeffries, Hakeem D 1607 LHOB (202) 225-5936
  • Budget
  • Judiciary
9th Clarke, Yvette D. D 2058 RHOB (202) 225-6231
  • Energy and Commerce
  • Small Business
  • Ethics
10th Nadler, Jerrold D 2109 RHOB (202) 225-5635
  • Judiciary
  • Transportation and Infrastructure
11th Donovan, Daniel R 1541 LHOB (202) 225-3371
  • Foreign Affairs
  • Homeland Security
12th Maloney, Carolyn D 2308 RHOB (202) 225-7944
  • Financial Services
  • Oversight and Government Reform
13th Espaillat, Adriano D 1630 LHOB (202) 225-4365
  • Education and the Workforce
  • Foreign Affairs
  • Small Business
14th Crowley, Joseph D 1035 LHOB (202) 225-3965
  • Ways and Means
15th Serrano, José E. D 2354 RHOB (202) 225-4361
  • Appropriations
16th Engel, Eliot D 2462 RHOB (202) 225-2464
  • Foreign Affairs
  • Energy and Commerce
17th Lowey, Nita D 2365 RHOB (202) 225-6506
  • Appropriations
18th Maloney, Sean Patrick D 1027 LHOB (202) 225-5441
  • Agriculture
  • Transportation and Infrastructure
19th Faso, John R 1616 LHOB (202) 225-5614
  • Agriculture
  • Budget
  • Transportation and Infrastructure
20th Tonko, Paul D. D 2463 RHOB (202) 225-5076
  • Energy and Commerce
  • Science, Space, and Technology
21st Stefanik, Elise R 318 CHOB (202) 225-4611
  • Armed Services
  • Education and the Workforce
  • Intelligence
22nd Tenney, Claudia R 512 CHOB (202) 225-3665
  • Financial Services
23rd Reed, Tom R 2437 RHOB (202) 225-3161
  • Ways and Means
24th Katko, John R 1620 LHOB (202) 225-3701
  • Homeland Security
  • Transportation and Infrastructure
25th Slaughter, Louise D 2469 RHOB (202) 225-3615
  • Rules
26th Higgins, Brian D 2459 RHOB (202) 225-3306
  • Budget
  • Ways and Means
27th Collins, Chris R 1117 LHOB (202) 225-5265
  • Energy and Commerce
North Carolina
District Name Party Office Room Phone Committee Assignment
1st Butterfield, G.K. D 2080 RHOB (202) 225-3101
  • Energy and Commerce
2nd Holding, George R 1110 LHOB (202) 225-3032
  • Ways and Means
3rd Jones, Walter B. R 2333 RHOB (202) 225-3415
  • Armed Services
4th Price, David D 2108 RHOB (202) 225-1784
  • Appropriations
5th Foxx, Virginia R 2262 RHOB (202) 225-2071
  • Education and the Workforce
  • Oversight and Government Reform
6th Walker, Mark R 1305 LHOB (202) 225-3065
  • Oversight and Government Reform
  • House Administration
7th Rouzer, David R 424 CHOB (202) 225-2731
  • Agriculture
  • Transportation and Infrastructure
8th Hudson, Richard R 429 CHOB (202) 225-3715
  • Energy and Commerce
9th Pittenger, Robert R 224 CHOB (202) 225-1976
  • Financial Services
10th McHenry, Patrick T. R 2334 RHOB (202) 225-2576
  • Financial Services
11th Meadows, Mark R 1024 LHOB (202) 225-6401
  • Foreign Affairs
  • Oversight and Government Reform
  • Transportation and Infrastructure
12th Adams, Alma D 222 CHOB (202) 225-1510
  • Agriculture
  • Education and the Workforce
  • Small Business
13th Budd, Ted R 118 CHOB (202) 225-4531
  • Financial Services
North Dakota
District Name Party Office Room Phone Committee Assignment
At Large Cramer, Kevin R 1717 LHOB (202) 225-2611
  • Energy and Commerce
Northern Mariana Islands
District Name Party Office Room Phone Committee Assignment
Delegate Sablan, Gregorio D 2411 RHOB (202) 225-2646
  • Education and the Workforce
  • Natural Resources
  • Veterans’ Affairs
Ohio
District Name Party Office Room Phone Committee Assignment
1st Chabot, Steve R 2371 RHOB (202) 225-2216
  • Foreign Affairs
  • Judiciary
  • Small Business
2nd Wenstrup, Brad R 2419 RHOB (202) 225-3164
  • Armed Services
  • Intelligence
  • Veterans’ Affairs
3rd Beatty, Joyce D 133 CHOB (202) 225-4324
  • Financial Services
4th Jordan, Jim R 2056 RHOB (202) 225-2676
  • Oversight and Government Reform
  • Judiciary
5th Latta, Robert E. R 2448 RHOB (202) 225-6405
  • Energy and Commerce
6th Johnson, Bill R 1710 LHOB (202) 225-5705
  • Budget
  • Energy and Commerce
7th Gibbs, Bob R 2446 RHOB (202) 225-6265
  • Agriculture
  • Transportation and Infrastructure
8th Davidson, Warren R 1004 LHOB (202) 225-6205
  • Financial Services
9th Kaptur, Marcy D 2186 RHOB (202) 225-4146
  • Appropriations
10th Turner, Michael R 2368 RHOB (202) 225-6465
  • Armed Services
  • Intelligence
11th Fudge, Marcia L. D 2344 RHOB (202) 225-7032
  • Agriculture
  • Education and the Workforce
12th Tiberi, Patrick J. – Vacancy R 1203 LHOB (202) 225-5355
13th Ryan, Tim D 1126 LHOB (202) 225-5261
  • Appropriations
14th Joyce, David R 1124 LHOB (202) 225-5731
  • Appropriations
15th Stivers, Steve R 1022 LHOB (202) 225-2015
  • Financial Services
16th Renacci, Jim R 328 CHOB (202) 225-3876
  • Budget
  • Ways and Means
Oklahoma
District Name Party Office Room Phone Committee Assignment
1st Bridenstine, Jim R 216 CHOB (202) 225-2211
  • Armed Services
  • Science, Space, and Technology
2nd Mullin, Markwayne R 1113 LHOB (202) 225-2701
  • Energy and Commerce
3rd Lucas, Frank R 2405 RHOB (202) 225-5565
  • Agriculture
  • Financial Services
  • Science, Space, and Technology
4th Cole, Tom R 2467 RHOB (202) 225-6165
  • Appropriations
  • Budget
  • Rules
5th Russell, Steve R 128 CHOB (202) 225-2132
  • Armed Services
  • Oversight and Government Reform
Oregon
District Name Party Office Room Phone Committee Assignment
1st Bonamici, Suzanne D 439 CHOB (202) 225-0855
  • Education and the Workforce
  • Science, Space, and Technology
2nd Walden, Greg R 2185 RHOB (202) 225-6730
  • Energy and Commerce
3rd Blumenauer, Earl D 1111 LHOB (202) 225-4811
  • Ways and Means
4th DeFazio, Peter D 2134 RHOB (202) 225-6416
  • Transportation and Infrastructure
5th Schrader, Kurt D 2431 RHOB (202) 225-5711
  • Energy and Commerce
Pennsylvania
District Name Party Office Room Phone Committee Assignment
1st Brady, Robert D 2004 RHOB (202) 225-4731
  • Armed Services
  • House Administration
  • Joint Committee of Congress on the Library
2nd Evans, Dwight D 1105 LHOB (202) 225-4001
  • Agriculture
  • Small Business
3rd Kelly, Mike R 1707 LHOB (202) 225-5406
  • Ways and Means
4th Perry, Scott R 1207 LHOB (202) 225-5836
  • Foreign Affairs
  • Homeland Security
  • Transportation and Infrastructure
5th Thompson, Glenn W. R 124 CHOB (202) 225-5121
  • Agriculture
  • Education and the Workforce
  • Natural Resources
6th Costello, Ryan R 326 CHOB (202) 225-4315
  • Energy and Commerce
7th Meehan, Pat R 2305 RHOB (202) 225-2011
  • Ethics
  • Ways and Means
8th Fitzpatrick, Brian R 514 CHOB (202) 225-4276
  • Foreign Affairs
  • Homeland Security
  • Small Business
9th Shuster, Bill R 2079 RHOB (202) 225-2431
  • Armed Services
  • Transportation and Infrastructure
10th Marino, Tom R 2242 RHOB (202) 225-3731
  • Foreign Affairs
  • Judiciary
11th Barletta, Lou R 2049 RHOB (202) 225-6511
  • Education and the Workforce
  • Homeland Security
  • Transportation and Infrastructure
12th Rothfus, Keith R 1205 LHOB (202) 225-2065
  • Financial Services
13th Boyle, Brendan D 1133 LHOB (202) 225-6111
  • Budget
  • Foreign Affairs
14th Doyle, Mike D 239 CHOB (202) 225-2135
  • Energy and Commerce
15th Dent, Charles W. R 2082 RHOB (202) 225-6411
  • Appropriations
16th Smucker, Lloyd R 516 CHOB (202) 225-2411
  • Budget
  • Education and the Workforce
  • Transportation and Infrastructure
17th Cartwright, Matthew D 1034 LHOB (202) 225-5546
  • Appropriations
  • Oversight and Government Reform
18th Murphy, Tim – Vacancy R 2332 RHOB (202) 225-2301
Puerto Rico
District Name Party Office Room Phone Committee Assignment
Resident Commissioner González-Colón, Jenniffer R 1529 LHOB (202) 225-2615
  • Natural Resources
  • Small Business
  • Veterans’ Affairs
Rhode Island
District Name Party Office Room Phone Committee Assignment
1st Cicilline, David D 2244 RHOB (202) 225-4911
  • Foreign Affairs
  • Judiciary
2nd Langevin, Jim D 2077 RHOB (202) 225-2735
  • Armed Services
  • Homeland Security
South Carolina
District Name Party Office Room Phone Committee Assignment
1st Sanford, Mark R 2211 RHOB (202) 225-3176
  • Budget
  • Oversight and Government Reform
  • Transportation and Infrastructure
2nd Wilson, Joe R 1436 LHOB (202) 225-2452
  • Armed Services
  • Education and the Workforce
  • Foreign Affairs
3rd Duncan, Jeff R 2229 RHOB (202) 225-5301
  • Energy and Commerce
4th Gowdy, Trey R 2418 RHOB (202) 225-6030
  • Oversight and Government Reform
  • Intelligence
  • Judiciary
5th Norman, Ralph R 2350 RHOB (202) 225-5501
  • Small Business
  • Science, Space, and Technology
6th Clyburn, James E. D 242 CHOB (202) 225-3315
7th Rice, Tom R 223 CHOB (202) 225-9895
  • Ways and Means
South Dakota
District Name Party Office Room Phone Committee Assignment
At Large Noem, Kristi R 2457 RHOB (202) 225-2801
  • Ways and Means
Tennessee
District Name Party Office Room Phone Committee Assignment
1st Roe, Phil R 336 CHOB (202) 225-6356
  • Education and the Workforce
  • Veterans’ Affairs
2nd Duncan Jr., John J. R 2207 RHOB (202) 225-5435
  • Oversight and Government Reform
  • Transportation and Infrastructure
3rd Fleischmann, Chuck R 2410 RHOB (202) 225-3271
  • Appropriations
4th DesJarlais, Scott R 2301 RHOB (202) 225-6831
  • Agriculture
  • Armed Services
  • Oversight and Government Reform
5th Cooper, Jim D 1536 LHOB (202) 225-4311
  • Armed Services
  • Oversight and Government Reform
6th Black, Diane R 1131 LHOB (202) 225-4231
  • Budget
  • Ways and Means
7th Blackburn, Marsha R 2266 RHOB (202) 225-2811
  • Energy and Commerce
8th Kustoff, David R 508 CHOB (202) 225-4714
  • Financial Services
9th Cohen, Steve D 2404 RHOB (202) 225-3265
  • Judiciary
  • Transportation and Infrastructure
  • Ethics
Texas
District Name Party Office Room Phone Committee Assignment
1st Gohmert, Louie R 2243 RHOB (202) 225-3035
  • Natural Resources
  • Judiciary
2nd Poe, Ted R 2132 RHOB (202) 225-6565
  • Foreign Affairs
  • Judiciary
3rd Johnson, Sam R 2304 RHOB (202) 225-4201
  • Joint Committee on Taxation
  • Ways and Means
4th Ratcliffe, John R 325 CHOB (202) 225-6673
  • Homeland Security
  • Judiciary
5th Hensarling, Jeb R 2228 RHOB (202) 225-3484
  • Financial Services
6th Barton, Joe R 2107 RHOB (202) 225-2002
  • Energy and Commerce
7th Culberson, John R 2161 RHOB (202) 225-2571
  • Appropriations
8th Brady, Kevin R 1011 LHOB (202) 225-4901
  • Joint Committee on Taxation
  • Ways and Means
9th Green, Al D 2347 RHOB (202) 225-7508
  • Financial Services
10th McCaul, Michael T. R 2001 RHOB (202) 225-2401
  • Foreign Affairs
  • Homeland Security
11th Conaway, K. Michael R 2430 RHOB (202) 225-3605
  • Agriculture
  • Armed Services
  • Intelligence
12th Granger, Kay R 1026 LHOB (202) 225-5071
  • Appropriations
13th Thornberry, Mac R 2208 RHOB (202) 225-3706
  • Armed Services
14th Weber, Randy R 1708 LHOB (202) 225-2831
  • Transportation and Infrastructure
  • Science, Space, and Technology
15th Gonzalez, Vicente D 113 CHOB (202) 225-2531
  • Financial Services
16th O’Rourke, Beto D 1330 LHOB (202) 225-4831
  • Armed Services
  • Veterans’ Affairs
17th Flores, Bill R 2440 RHOB (202) 225-6105
  • Energy and Commerce
18th Jackson Lee, Sheila D 2187 RHOB (202) 225-3816
  • Budget
  • Homeland Security
  • Judiciary
19th Arrington, Jodey R 1029 LHOB (202) 225-4005
  • Agriculture
  • Budget
  • Veterans’ Affairs
20th Castro, Joaquin D 1221 LHOB (202) 225-3236
  • Foreign Affairs
  • Intelligence
21st Smith, Lamar R 2409 RHOB (202) 225-4236
  • Homeland Security
  • Judiciary
  • Science, Space, and Technology
22nd Olson, Pete R 2133 RHOB (202) 225-5951
  • Energy and Commerce
23rd Hurd, Will R 317 CHOB (202) 225-4511
  • Oversight and Government Reform
  • Homeland Security
  • Intelligence
24th Marchant, Kenny R 2369 RHOB (202) 225-6605
  • Ethics
  • Ways and Means
25th Williams, Roger R 1323 LHOB (202) 225-9896
  • Financial Services
26th Burgess, Michael R 2336 RHOB (202) 225-7772
  • Energy and Commerce
  • Rules
27th Farenthold, Blake R 2331 RHOB (202) 225-7742
  • Oversight and Government Reform
  • Judiciary
  • Transportation and Infrastructure
28th Cuellar, Henry D 2209 RHOB (202) 225-1640
  • Appropriations
29th Green, Gene D 2470 RHOB (202) 225-1688
  • Energy and Commerce
30th Johnson, Eddie Bernice D 2468 RHOB (202) 225-8885
  • Transportation and Infrastructure
  • Science, Space, and Technology
31st Carter, John R 2110 RHOB (202) 225-3864
  • Appropriations
32nd Sessions, Pete R 2233 RHOB (202) 225-2231
  • Rules
33rd Veasey, Marc D 1519 LHOB (202) 225-9897
  • Armed Services
  • Science, Space, and Technology
34th Vela, Filemon D 437 CHOB (202) 225-9901
  • Agriculture
  • Homeland Security
35th Doggett, Lloyd D 2307 RHOB (202) 225-4865
  • Ways and Means
36th Babin, Brian R 316 CHOB (202) 225-1555
  • Transportation and Infrastructure
  • Science, Space, and Technology
Utah
District Name Party Office Room Phone Committee Assignment
1st Bishop, Rob R 123 CHOB (202) 225-0453
  • Armed Services
  • Natural Resources
2nd Stewart, Chris R 323 CHOB (202) 225-9730
  • Appropriations
  • Intelligence
3rd Curtis, John R. R 2236 RHOB (202) 225-7751
  • Foreign Affairs
  • Small Business
4th Love, Mia R 217 CHOB (202) 225-3011
  • Financial Services
Vermont
District Name Party Office Room Phone Committee Assignment
At Large Welch, Peter D 2303 RHOB (202) 225-4115
  • Oversight and Government Reform
  • Energy and Commerce
Virgin Islands
District Name Party Office Room Phone Committee Assignment
Delegate Plaskett, Stacey D 331 CHOB (202) 225-1790
  • Agriculture
  • Oversight and Government Reform
Virginia
District Name Party Office Room Phone Committee Assignment
1st Wittman, Robert J. R 2055 RHOB (202) 225-4261
  • Armed Services
  • Natural Resources
2nd Taylor, Scott R 412 CHOB (202) 225-4215
  • Appropriations
3rd Scott, Robert C. D 1201 LHOB (202) 225-8351
  • Education and the Workforce
4th McEachin, A. Donald D 314 CHOB (202) 225-6365
  • Armed Services
  • Natural Resources
5th Garrett, Thomas R 415 CHOB (202) 225-4711
  • Education and the Workforce
  • Foreign Affairs
  • Homeland Security
6th Goodlatte, Bob R 2309 RHOB (202) 225-5431
  • Agriculture
  • Judiciary
7th Brat, Dave R 1628 LHOB (202) 225-2815
  • Budget
  • Education and the Workforce
  • Small Business
8th Beyer, Don D 1119 LHOB (202) 225-4376
  • Natural Resources
  • Science, Space, and Technology
9th Griffith, Morgan R 2202 RHOB (202) 225-3861
  • Energy and Commerce
10th Comstock, Barbara R 229 CHOB (202) 225-5136
  • House Administration
  • Transportation and Infrastructure
  • Science, Space, and Technology
11th Connolly, Gerald E. “Gerry” D 2238 RHOB (202) 225-1492
  • Foreign Affairs
  • Oversight and Government Reform
Washington
District Name Party Office Room Phone Committee Assignment
1st DelBene, Suzan D 2442 RHOB (202) 225-6311
  • Budget
  • Ways and Means
2nd Larsen, Rick D 2113 RHOB (202) 225-2605
  • Armed Services
  • Transportation and Infrastructure
3rd Herrera Beutler, Jaime R 1107 LHOB (202) 225-3536
  • Appropriations
4th Newhouse, Dan R 1318 LHOB (202) 225-5816
  • Appropriations
  • Rules
5th McMorris Rodgers, Cathy R 1314 LHOB (202) 225-2006
  • Energy and Commerce
6th Kilmer, Derek D 1520 LHOB (202) 225-5916
  • Appropriations
7th Jayapal, Pramila D 319 CHOB (202) 225-3106
  • Budget
  • Judiciary
8th Reichert, David G. R 1127 LHOB (202) 225-7761
  • Ways and Means
9th Smith, Adam D 2264 RHOB (202) 225-8901
  • Armed Services
10th Heck, Denny D 425 CHOB (202) 225-9740
  • Financial Services
  • Intelligence
West Virginia
District Name Party Office Room Phone Committee Assignment
1st McKinley, David R 2239 RHOB (202) 225-4172
  • Energy and Commerce
2nd Mooney, Alex R 1232 LHOB (202) 225-2711
  • Financial Services
3rd Jenkins, Evan R 1609 LHOB (202) 225-3452
  • Appropriations
Wisconsin
District Name Party Office Room Phone Committee Assignment
1st Ryan, Paul D. R 1233 LHOB (202) 225-3031
2nd Pocan, Mark D 1421 LHOB (202) 225-2906
  • Appropriations
3rd Kind, Ron D 1502 LHOB (202) 225-5506
  • Ways and Means
4th Moore, Gwen D 2252 RHOB (202) 225-4572
  • Financial Services
5th Sensenbrenner, F. James R 2449 RHOB (202) 225-5101
  • Foreign Affairs
  • Judiciary
6th Grothman, Glenn R 1217 LHOB (202) 225-2476
  • Budget
  • Education and the Workforce
  • Oversight and Government Reform
7th Duffy, Sean P. R 2330 RHOB (202) 225-3365
  • Financial Services
8th Gallagher, Mike R 1007 LHOB (202) 225-5665
  • Armed Services
  • Homeland Security
Wyoming
District Name Party Office Room Phone Committee Assignment
At Large Cheney, Liz R 416 CHOB (202) 225-2311
  • Armed Services
  • Natural Resources
  • Rules

A Note About Room Numbering

The three primary House office buildings—Cannon, Longworth and Rayburn—share a room numbering system for above-ground rooms that might confuse visitors at first.  The system is fairly straight forward and can be used to identify most member and committee offices merely by knowing the correct room number regardless of building.

All Cannon above-ground rooms are three digits.  As you would expect, the first digit indicates the floor level.  For example, 303 Cannon is on the 3rd floor.

All above-ground Longworth rooms are four digits and start with the number 1.  The second digit from the left indicates the floor.  For example, 1309 is on the third floor of the Longworth building.

All above-ground Rayburn rooms are also four digits, but start with a 2. The second digit indicates the floor number. For example, 2125 is on the first floor of Rayburn.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.